Σχολικοί αγώνες Μίνι Ποδοσφαίρου

Την Παρασκευή 24 Μαΐου 2024 πραγματοποιήθηκαν στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας οι Αγώνες Μίνι Ποδοσφαίρου Δημοτικών Σχολείων Πατρών, σχολικού έτους 2023 – 2024 (Αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ) που διοργανώθηκαν από το Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.

Μαθητές της Ε΄ και της Στ΄ τάξης του Σχολείου μας συμμετείχαν στους αγώνες με δύο ποδοσφαιρικές ομάδες, μία ομάδα αγοριών και μία μικτή ομάδα στην οποία συμμετείχαν αγόρια και κορίτσια. Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν σπουδαίες εμφανίσεις σε όλους τους αγώνες. Ειδικότερα, η ομάδα των αγοριών σημείωσε τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες και η μικτή ομάδα σε σύνολο τριών αγώνων σημείωσε δύο νίκες και μία ισοπαλία. Ταυτόχρονα, οι μαθητές και οι μαθήτριες επέδειξαν σεβασμό στις αρχές του Ευ Αγωνίζεσθαι που αποτελεί και βασικό στόχο της δράσης αυτής. Αξίζουν πραγματικά συγχαρητήρια στους μαθητές για τη σπουδαία προσπάθεια που κατέβαλαν και για τα βαθμολογικά αποτελέσματα που σημείωσαν! Ευχαριστούμε, επίσης, τους γονείς που υποστήριξαν την προσπάθεια των μαθητών από τις κερκίδες του σταδίου!