Οκτώβριος 2019 archive

Εκπαιδευτική επίσκεψη των τάξεων Ε, ΣΤ1 και ΣΤ2 στην έκθεση μετεωρολογίας “Του καιρού τα μυστικά”.

Στα πλαίσια υλοποίησης των προγραμματισμένων δράσεων του σχολείου μας κατά το σχολικό έτος 2019-2020, οι τάξεις Ε, ΣΤ1 και ΣΤ2, με την συνοδεία των υπεύθυνων εκπαιδευτικών τους, μετέβησαν την Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019 στις εγκαταστάσεις του εργοστασίου ΤΙΤΑΝ στο Δρέπανο Αχαΐας και παρακολούθησαν την διαδραστική-εκπαιδευτική έκθεση μετεωρολογίας «Του καιρού τα μυστικά».

Συνέχεια ανάγνωσης

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων θεσμοθέτησε (ως ενταγμένη στο ευρύτερο πλαίσιο του «Κοινωνικού Σχολείου») Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού την πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου κάθε σχολικού έτους. Για το τρέχον σχολικό έτος θα πραγματοποιούνταν τηn Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019, με θεματικό άξονα: «Αγαπώ την Άθληση-Αγαπώ την Υγεία μου».To Σχολείο μας λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών την ημέρα …

Συνέχεια ανάγνωσης