Προγραμματισμός μαθήματος κολύμβησης για το 2020-2021

Σας γνωστοποιούμε ότι την επόμενη  σχολική χρονιά σύμφωνα με το υπ΄αρ. 5157/27-3-2020 έγγραφο της Δ/νσης Πρωτ/μιας  Εκπ/σης  Ν. Αχαΐας ,  προβλέπεται για τους μαθητές της Β ΄  τάξης και της Γ΄ τάξης, η υλοποίηση προγράμματος κολύμβησης για το σχολικό έτος 2020-2021.. Το πρόγραμμα  θα διεξαχθεί σε κολυμβητήριο της πόλης μας. Η υλοποίηση του προγράμματος θα γίνεται μία μέρα της εβδομάδας για ένα διδακτικό δίωρο. Προκειμένου να υπάρξει η κατάλληλη προετοιμασία της συμμετοχής του παιδιού σας στο πρόγραμμα αυτό, παρακαλώ να συμπληρώσετε  αν επιθυμείτε την υπεύθυνη δήλωση ,την οποία θα αποστείλετε στο email: mail@dim-roitik.ach.sch.gr , μέχρι τις 7-04-2020 .

Tην υπεύθυνη δήλωση σε κανονική μορφή και υπογεγραμμένη  θα μας την προσκομίσετε στο σχολείο μας με την καινούρια χρονιά.

Το παρακάτω κείμενο , είναι αυτό που πρέπει να συμπληρώσετε στην υπεύθυνη δήλωση σας.

Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις (3), που προβλέπονται από τις διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:
επιτρέπω και συναινώ ως γονέας/κηδεμόνας τ    μαθητ
                                        που φοιτά στο        Δημοτικό
Σχολείο                 για τη μετακίνηση που προβλέπεται προκειμένου
να συμμετέχει στη διδασκαλία του  αντικειμένου της κολύμβησης την
σχολική χρονιά 20202021. (4)